Esprit 'limited edition'
E-mail
dinsdag 14 juni 2005

Kledingmerk Esprit is op zoek naar nieuw jong modetalent. Het internationale merk organiseert samen met studenten van de London College of Fashion deze week een bijzondere modeshow. Tijdens de show, waarbij onder meer topmodel Alek Wek de catwalk zal betreden, worden minicollecties getoond van tweedejaars studenten aan de Britse modeopleiding BA (Hons) Fashion Design & Technology. Zij hebben twee trimesters bij Esprit gewerkt en kregen van hoofd ontwerp Melody Harris-Jensbach de opdracht om een 'vernieuwende heren- of damescollectie voor Esprit te creëren gebaseerd op de bestaande lijnen 'Collection of edc' en zo de grenzen van het merk op te zoeken.'

Iedere student heeft vier tot zes outfits samengesteld en ontworpen. Met deze minicollecties dingen zij naar de hoofdprijs, waarbij hun eigen 'limited edition' collectie door Esprit in productie zal worden genomen en wereldwijd verkocht onder een speciaal label. Bovendien krijgt de winnaar, nadat hij of zij is afgestudeerd, een baan aangeboden op Esprits hoofdkantoor in Duitsland.

Het is niet voor het eerst dat Esprit een dergelijk project initieert. Een jaar of tien geleden werkte het merk in Nederland samen met modestudenten en werd een nieuwe visie op het standaard witte t-shirt gepresenteerd. Dit project is een hernieuwde eerste stap van Esprit in het ondersteunen van jong ontwerptalent en de start van een wereldwijde campagne gericht op samenwerking met designstudenten. In de toekomst wil het kledingmerk ook met andere internationaal hoog aangeschreven modeopleidingen over de hele wereld te gaan samenwerken.


Bookmark or Share

| More