Fors omzetverlies Vilenzo
E-mail
donderdag 19 februari 2004

Vilenzo International heeft in 2003 een zwaar jaar doorgemaakt. De omzet daalde met 16,1% tot € 147,8 miljoen. In 2002 werd nog een nettowinst van € 5 miljoen geboekt, nu rapporteert Vilenzo een nettoverlies van € 16,2 miljoen. Dit is het resultaat van met name forse afboekingen op de voorraad, aldus Vilenzo bij de presentatie van de voorlopige jaarcijfers van het bedrijf. Vilenzo heeft verder laten weten een aandelenemissie voor te bereiden ten einde de vermogenspositie te versterken.

Bernard Doorenbos, CEO, zei in een verklaring: "Het afgelopen jaar zijn veel interne problemen bij Vilenzo aangepakt. Een deel van de zaken is opgelost, aan een ander deel wordt hard gewerkt. In de relatief korte tijd dat ik als CEO bij Vilenzo werk heb ik het bedrijf en haar merken leren kennen en waarderen. Het is een grote uitdaging om het bedrijf weer op het goede spoor te krijgen. (...) Het is aan het management en aan de medewerkers de kansen en mogelijkheden die de markt biedt te benutten, waarbij we ons realiseren dat marktherstel pas in de loop van 2004 wordt verwacht."

In juli 2003 werd al bekend dat het voor Vilenzo geen best jaar zou worden en werden de verwachtingen naar beneden bijgesteld. In september werd een forse reorganisatie aangekondigd waarbij 81 arbeidsplaatsen zijn komen te vervallen. De slechte resultaten zijn, volgens Vilenzo, verder gedeeltelijk toe te schrijven aan tegenvallende marktomstandigheden en de voorziening ten behoeve van de reorganisatiekosten.

Met betrekking tot de vooruitzichten voor 2004 heeft het bedrijf laten weten het nog te vroeg te vinden om concrete uitspraken te doen.

Vilenzo is een multibrand company met een groot aantal merken en private label concepten in alle segmenten. Binnen het heren- en kindersegment ligt de focus op de merken Jaguar, Van Gils, Bad Boys en Cakewalk.


Bookmark or Share

| More