Gap boekt forse verkoopstijging
E-mail
vrijdag 04 juni 2004

Het Amerikaanse kledingconcern Gap Inc heeft in de maand mei een netto verkoopstijging van maar liefst 7% geboekt. Een opvallend resultaat gezien de overwegend slechte resultaten die elders worden gerapporteerd. In de vier weken tot 29 mei liepen de netto inkomsten op tot $1,2 miljard, een flinke stijging vergeleken met de $1,1 miljard over dezelfde periode vorig jaar.

Gap winkels in de VS boekten de beste resultaten, met een groei van 11% tegen 8% het jaar daarvoor. Gap International daarentegen rapporteerde een verkoopdaling van 3% terwijl het in 2003 nog een stijging van 17% kon melden. Wereldwijd pakte de hele eerste periode van het huidige boekjaar voor het concern nog wel positief uit; een stijging van 9% over de eerste vier maanden met een omzet van $4,9 miljard. Vorig jaar was die groei slechts 7% tot $4,5 miljard.

Ook Banana Republic deed het goed en boekte een inkomstenstijging van 8% tegen 2% in 2003. Gap's andere merk Old Navy liep minder, daar steeg de verkoop slechts 4% terwijl het vorig jaar nog een plus van 13% kon melden. Gap heeft in het afgelopen jaar vooral zijn retailnetwerk gesaneerd, er zijn bijna 100 winkels gesloten. Wereldwijd exploiteert het bedrijf nu 3011 filialen.


Bookmark or Share

| More