Made-By mode van biologisch katoen
E-mail
vrijdag 15 oktober 2004

Zondag is de officiële lancering van het nieuwe label voor duurzame mode, MADE-BY. Made-By is een nieuwe loot aan de stam van Solidaridad, dat eerder met succes de Max Havelaar-koffie en de Oké bananen introduceerde. Made-By gebruikt biologisch katoen en waar mogelijk worden de collecties onder verbeterde omstandigheden gefabriceerd. Het nieuwe duurzame label pleit voor een zo schoon en sociaal mogelijk productieproces.

's Avonds is in Club 11 in Amsterdam een groot feest voor mensen uit de modewereld. Deze avond zal acteur/muzikant Bob Fosko voor zevenhonderd gasten de geboorte van Made-By op symbolische wijze gestalte geven met het opblazen van een tien meter hoge Made-By baby.

Made-By start in Nederland met drie merken: jeansmerk Kuyichi, kindermodemerk Imps&Elfs en dameslabel X'-As. Mannenmodemerk State of Art bereidt zich voor op deelname en meerdere topmerken hebben zich inmiddels bij Made-By gemeld over mogelijke deelname. Made-By initiatiefnemer en Solidaridad-directeur Nico Roozen: "Met meer merken kunnen we nog meer gewicht in de schaal leggen en kunnen we consumenten, kledingproducenten en andere modemerken tonen dat je ook op een meer verantwoorde manier mode kunt maken."

Het nieuwe label wil de markt voor duurzaam geproduceerde kleding vergroten. In de textielindustrie laten sociale en milieuomstandigheden veel te wensen over. Imps&Elfs directeur Fons Cohen: "De huidige tijdgeest vraagt om een andere aanpak. Jonge ouders zijn zeer bewust en kritisch. Ze zijn erg bezig met de wereld waarin hun kind moet opgroeien. Op dit moment is 85% van onze collectie al van biologische katoen." Het jonge duurzame modemerk ondersteunt merken bij het stap voor stap verbeteren van hun productieproces. In India, Peru en Uganda-Tunesië bouwt Made-By duurzame productieketens, waar kleding -van katoen tot eindproduct- verantwoord wordt gefabriceerd. Daarnaast biedt het Made-By label merken de kans zich te onderscheiden in de markt. Kuyichi directeur Tony Tonnaer: "Andere merken willen ook bewuster produceren, maar weten vaak niet waar te beginnen. Ik verwacht dat snel meer merken zich zullen aansluiten bij Made-By."

Het bewuste modemerk kiest voor een positie op algemene consumentenmarkt, het wil niet een kleine specifieke groep bedienen. Made-By zet zich daarom in de schaduw van merk en mode, het merk staat niet voorop in de communicatie. Mark Huis in 't Veld, directeur communicatie van Made-By: "De consument kiest in de eerste plaats voor een mooi, modieus product, de maatschappelijke meerwaarde is ondersteunend. Made-By geeft consumenten een goed gevoel op de koop toe. Het bevestigt de keuze voor een merk, versterkt loyaliteit, dát is de toegevoegde waarde."

Made-By is een label waarin modemerken, katoen- en kledingproducenten en maatschappelijke organisaties samenwerken. Made-By sluit aan bij internationaal gangbare codes voor sociale en milieu omstandigheden met onafhankelijke certificering en controle.


Bookmark or Share

| More