Ook VS problemen met textielimport
E-mail
woensdag 17 augustus 2005

Vertegenwoordigers uit China en de VS komen vandaag in San Francisco bijeen om een oplossing te vinden voor de textielruzie die tussen beide landen is ontstaan. Het conflict draait om de grote hoeveelheid Chinees textiel die sinds 1 januari de Amerikaanse markt overstroomt. Daarvoor golden ook hier de bekende handelsquota die de interne productie beschermden. De Amerikaanse overheid vreest dat kledingproducenten failliet zullen gaan, omdat de Chinese textiel extreem veel goedkoper is.

Beide partijen verwachten tot een oplossing te kunnen komen. "We verwachten veel van de onderhandelingen maar of we meteen tot een definitieve overeenstemming komen valt nog te bezien", aldus een woordvoerder van de Amerikaanse handelscommissie in de Telegraaf. In dezelfde krant zegt Cao Xinyu van de kamer van koophandel dat de Chinese textielbedrijven "met smart" wachten op een akkoord met de VS. "De productieplanning voor volgend jaar hangt hier sterk van af."

De import van Chinees textiel naar de VS is in de eerste helft van dit jaar met 58 procent gestegen naar een waarde van $12,4 miljard. De Amerikaanse textielindustrie hoopt nu op een verregaande beperking van de import uit China. Gevreesd wordt echter dat men akkoord zal gaan met een beperking van de importgroei onder de huidige restricties. Deze kwamen beide partijen al overeen voordat China in 2001 bij de Wereldhandelsorganisatie kwam. In deze restricties is bepaald dat de VS t/m 2008 de import van textiel mag inperken als de groei groter is dan 7,5 procent. Amerikaanse textielfabrikanten willen nu dat deze groeiquota's worden verlaagd. Importeurs en de detailhandel streven echter naar een importbeperking die pas ingaat wanneer het groeipercentage de 20 procent of meer overschrijdt. (Bron: De Telegraaf)


Bookmark or Share

| More