Passie voor schoenen
E-mail
vrijdag 30 mei 2003

Het is een veel gehoord verhaal dat vrouwen geen weerstand kunnen bieden tegen een paar nieuwe schoenen. Als oorzaak hiervoor is aan te wijzen dat voeten nooit van maat veranderen. Een paar kilotjes meer of minder maakt geen enkel verschil, schoenen passen tenslotte altijd. En laten we eerlijk zijn, er is geen betere therapie dan een nieuw paar sexy, hooggehakte sandalen. Maar wat schetst de verbazing: dit alles blijkt inmiddels al lang achterhaald te zijn!

Uit een recent Brits onderzoek blijkt dat het eigenlijk mannen zijn, die verslaafd zijn aan schoenen! Op de vraag of men meer dan 100 pond (140 euro) aan een nieuw paar schoenen zou willen uitgeven, antwoordde slechts zeven procent van de vrouwen bevestigend. Meer dan drie keer zoveel mannen gaven echter toe dat zij bereid zouden zijn om een dergelijk bedrag voor nieuw schoeisel neer te tellen.

Voor het onderzoek, uitgevoerd door de Brittannia Building Society, werd het uitgavenpatroon van mensen in de leeftijd van 18 tot 30 jaar bestudeerd. Uit de studie is ook naar voren gekomen dat jonge mensen steeds voorzichtiger worden met hun geld. Zes van de tien ondervraagden zei namelijk dat zij liever spaarden ten einde een luxe-product te kopen, dan dat zij spontaan aankopen doen en het risico lopen zich in de schulden te steken.

Bijna 93 procent van de deelnemers aan het onderzoek liet weten het belangrijk te vinden om te sparen voor de toekomst. Zeven van de tien zei prioriteit te geven aan het afbetalen van bestaande (studie)schulden.


Bookmark or Share

| More