Past precies!
E-mail
dinsdag 17 februari 2004

Altijd al willen weten hoe een echte designoutfit zou staan? In de winkel van Nieuwe Ontwerpers.nl is het in de museumnacht mogelijk om te passen zonder poespas. Stap in een virtuele paskamer en probeer!

In de winkel van Nieuwe Ontwerpers.nl is normaliter genoeg te zien. Er hangen namelijk alleen kleren van... nieuwe ontwerpers! De zaak is eigendom van een stichting, die ervoor wil zorgen dat net-afgestudeerde designers hun kleding kunnen verkopen en zo onder de aandacht kunnen komen van een groter publiek. De meeste stukken zijn door de kersverse kunstenaars (want zo mag je ze wel noemen) zelf gemaakt. Dat betekent dus dat ze erg exclusief zijn!

Maar in de nacht van 28 februari, van 20:00 tot 02:00 uur, is een bezoekje aan het pand aan de William Boothlaan (een zijstraat van de bruisende Witte de Withstraat) nog meer te beleven. Bezoekers kunnen er namelijk kleren passen, zonder te passen! Hoe dat werkt? De kunstenaars die samen ZUS vormen: Elma Boxel en Kristian Koreman hebben er een speciaal apparaat voor gemaakt. De Dressmachine is een methode om virtueel kleding te proberen...Heel spannend!

Maar dat is nog niet alles. Echte modefanaten kunnen in de museumnacht ook in het Booijmans van Beuningen hun hart ophalen. Daar -op nog geen steenworp afstand van de Witte de With- zijn namelijk de in Afrikaanse stoffen gehulde pikante poppen van Yinka Shonibare te zien. Met deze stoffen wordt diezelfde nacht ook een modeperformance gegeven. Het lijkt erop dat de nacht (die vorig jaar bijna uitverkocht was) weer een groot succes wordt. Want het ís natuurlijk ook leuk om op zaterdagavond eens kunstzinnig te gaan stappen!

 

 

 

 

 


Bookmark or Share

| More