World Wide winkelen E-mail
donderdag 01 oktober 2009

We willen mode iets toegankelijker maken door het advies dat we geven. Binnen het concept staat service centraal.

Zeven jaar geleden werd Netalsindefilm.nl gelanceerd. Een site waarop je de kleding van de sterren kunt kopen. Inmiddels is de naam internationaal, ging vorig jaar een fysieke winkel open en zijn er verschuivingen in het management geweest. Wat heeft Welikefashion.com nog meer in petto?

“Het is een echte meisjesbaan,” zegt Heleen Schouwenaar. De 29-jarige, kersverse general manager van Welikefashion.com, vindt het zelf ook bizar dat ze opeens CEO is bij een groot modebedrijf. Via een carrière als advocaat (ze werkte bij een gerenommeerd kantoor in Amsterdam) en een baan bij een internetbedrijf kwam Schouwenaar bij Welikefashion.com terecht. Marianne van Leeuwen, een van de oprichters van de site ging zich met haar andere bedrijf bezig houden. Schouwenaar verving de functie van Marianne en sinds februari van dit jaar werkt ze keihard aan de versterking van de marketing en verbetering van het logistieke proces van de site.

 

Het concept van Welikefashion.com is simpel: Sterren zijn al sinds mensenheugenis de mode-iconen van meisjes en vrouwen over de hele wereld. Wie wil er niet zo uitzien? Gewoon, net als Mischa Barton, de zusjes Olson, Paris Hilton en Sienna Miller. Er is echter een probleem: niet iedereen is gezegend met een natuurlijk gevoel voor nonchalance en styling. Om je op weg te helpen is er Welikefashion.com. De site is altijd op de hoogte van de nieuwste trends, verkoopt vernieuwende merken en laat zich inspireren door het modegevoel van celebrities en de *runway*. In de online shop van Welikefashion.com vind je bekende merken als Day, Birger et Mikkelsen en Designers Remix Collection, gecombineerd met minder bekende labels als IRO en Sessun, gerangschikt op *celebrity *of merk. Uiteraard ontbreken de ‘must have’ accessoires en schoenen niet.

Maar webshops zijn er genoeg. De toegevoegde waarde van Welikefashion.com zit ‘m in het feit dat de site open staat voor vragen en ook stylingadvies geeft. Schouwenaar: “Je kunt bij Welikefashion voor iedere vraag terecht: wat moet ik aan voor m'n huwelijk, bachelor, sollicitatie of mijn eerste date? Wat zijn de trends, de nieuwe merken en hoe combineer ik die met wat ik al heb?” Het antwoord op die vragen wordt gegeven door de stylisten achter de schermen.

 

Het concept ‘kleding van de sterren verkopen’ is hetzelfde als dat van de Engelse tegenhanger Asos.co.uk. Asos staat voor *As seen on screen*. De site loopt als een tierelier, ook in ons land. “Je moet bij Welikefashion.com wel denken aan *screen *in de breedste zin van het woord,” legt Schouwenaar uit. “Designers, de catwalk, de straat, overal halen we inspiratie vandaan. Overigens is dit idee een beetje verouderd,” voegt ze toe. “Het is meer een hulpje. Welikefashion.com geeft nu vooral advies aan de klant.”

Het gaat dus niet alleen over verkoop. Welikefashion.com is een platform en slaat een brug tussen *mid-* en *high fashion* labels. Schouwenaar: “We willen mode toegankelijker maken door het advies dat we geven. Binnen het concept staat service centraal.” En dan hebben we het niet alleen over stylingadvies. Een bestelling heb je binnen twee dagen in huis en voldoet deze niet aan je verwachtingen, dan stuur je hem weer terug. In vrijwel alle gevallen wordt het aankoopbedrag teruggestort.

 

Zeven jaar geleden richtten de zusjes Marianne en Barbara van Leeuwen de site op. Toen heette deze nog Netalsindefilm.nl. Anderhalf jaar geleden veranderde die naam in het meer internationale Welikefashion.com en in februari van dit jaar verkochten de zussen zeventig procent van hun aandelen aan investeerders Ton aan de Stegge en Edwin Tromp. Als je met een website een grote slag wil slaan, dan heb je investeerders nodig. Barbara trok zich terug, Marianne behield dertig procent en stortte zich op haar andere bedrijf, Sisteract.

De site loopt. De omzet bedraagt een miljoen euro per jaar en trekt in een maand tijd 130.000 unieke bezoekers. 60.000 mensen zijn zelfs vaste klant en ontvangen de nieuwsbrief. “We maken groei door. We verwerken honderd bestellingen per dag en het aankoopbedrag per bestelling gaat omhoog.” Toch kan er nog veel verbeteren. Het logistieke proces bijvoorbeeld. Schouwenaar: “Het is meer dan een pakketje inpakken en verzenden. En als iets is uitverkocht moet er snel worden bijbesteld, je moet de klanten tevreden houden.” Een tweede rol van Schouwenaar is het versterken van de marketing. Hoewel ze geen enkele ervaring had op dit gebied vertelt ze dat haar meteen tien ideeën te binnen schoten. Het onderscheiden door middel van stylingadvies, bijvoorbeeld. “Er bestaan tig webshops, er zijn zo veel concurrenten. Maar omdat we al lang bestaan hebben we een enorme voorsprong,” legt de jonge CEO uit. Nog een slimme zet: Er zijn wel andere stylingsites, maar die verkopen niet zo veel. Welikefashion.com zorgde voor een koppeling aan die sites en maakte een deal dat ze bepaalde producten van hen verkopen. Een laatste, misschien wel meest belangrijke taak van de manager is het betrouwbaar maken van de webshop. “De betrouwbaarheid dient optimaal te zijn.”

 

Welikefashion.com, begonnen als webshop, verraste enige tijd geleden vriend en vijand door een fysieke winkel te openen. Terwijl de opening van website en winkel meestal in omgekeerde volgorde gebeurt. De fysieke winkel was in eerste instantie bedoeld als groot voorraadhok. Maar door de perfecte locatie (de Van Baerlestraat in Amsterdam) werd besloten daar ook een winkel van te maken. “Of we de kleren nou online of offline verkopen, maakt natuurlijk niet uit,” zegt Schouwenaar. De winkel heeft ook zo zijn voordelen: Mensen willen kleding toch vaak voelen en bestelde items kunnen er worden geretourneerd. De winkel is dan ook een combinatie tussen een voorraadhok, waar mensen aan het werk zijn, en een boetiek zoals we die kennen; niet echt één geheel. Dat komt door de manier van inkopen. “Voor een webshop kun je heel breed inkopen,” legt Schouwenaar uit. “Niet alles hoeft bij elkaar te passen.” Zullen er in de toekomst meer winkels volgen? “Nee,” zegt Schouwenaar. Ze denkt zelfs dat fysieke winkels door de opkomst van e-commerce op den duur helemaal zullen verdwijnen. Want aan een website zitten namelijk veel voordelen. Het scheelt de klant parkeergeld en is voor mensen met tijdgebrek heel handig. Plus: de kosten voor een webwinkel zijn laag. Winkelpersoneel en beveiliging zijn niet nodig, een A-locatie evenmin. Wel hangt er een prijskaartje aan het bouwen van een goede site, je hebt logistieke medewerkers nodig en een klantenservice. Dat laatste wordt bij Welikefashion.com overigens nu even verzorgd door de vriend van Schouwenaar.

 

Meer winkels komen er dus niet. Uitbreiding op andere vlakken zit er wel aan te komen. Zo wordt in september een eigen kledinglijn gelanceerd: ‘Welikefashion’, bestaande uit vier verschillende leren jasjes, om te beginnen alleen voor dames. Het plan is de lijn daarna verder uit te breiden. “En we willen jonge ontwerpers koppelen aan Welikefashion.com,” zegt Schouwenaar. “Ze de kans geven hun eerste lijn via ons te verkopen.” Midden september zal het geheel vernieuwde ontwerp van de site de lucht in gaan. Met veel nieuwe *features* zoals de mogelijkheid om de details van de producten beter te kunnen bekijken. En *last but not least* is er het plan om aan het einde van dit jaar uit te breiden naar twee Europese landen. Maar voorlopig is er ook op de Nederlandse markt nog aandeel te veroveren. Schouwenaar heeft het druk, maar bekijkt het geheel gelukkig met de nodige nuchterheid: “Het is een verantwoordelijke baan, maar het gaat uiteindelijk wel over jurkjes.”


 
in