| Volgend jaar pas herstel volgens ING |
|
| vrijdag 20 augustus 2010 | |
Hoewel de omzet in de kledingbranche volgens het ING Economisch Bureau dit jaar nog blijft dalen, is er goed nieuws in zicht. In 2011 volgt naar verwachting licht herstel voor de branche als geheel met een omzetstijging van 2 procent.
Voor dit jaar verwacht ING Economisch Bureau voor de kledingbranche een omzetkrimp van 2 procent, waarbij alleen textielsupermarkten licht weten te groeien in omzet. Het omzetniveau schommelt rond de 7 miljard euro en zo laag is het omzetniveau sinds 2006 niet meer geweest. In 2009 daalde de omzet met 4,3 procent en volgens ING valt dat mee gezien de omvang van de recessie. Het aantal faillissementen blijft hoog. De overgebleven retailers kunnen daarvan profiteren doordat er extra ruimte ontstaat in de markt. Vooral voor multibrand-stores -die fors marktaandeel hebben verloren aan de grote modeketens- zijn er mogelijkheden. Door meer cijfersturing en een nauwere relatie met enkele leveranciers kunnen zij een beduidend hoger rendement realiseren. Toch kiezen nog relatief weinig kledingretailers voor een dergelijke samenwerking met leveranciers. |

Hoewel de omzet in de kledingbranche volgens het ING Economisch Bureau dit jaar nog blijft dalen, is er goed nieuws in zicht. In 2011 volgt naar verwachting licht herstel voor de branche als geheel met een omzetstijging van 2 procent.
De uitverkoop begon al in december in plaats van januari. Ook werd er sneller afgeprijsd. Waar kleding in december normaal 8 procent onder het niveau van november liggen was dat, dit jaar bijna 12 procent. In juni lagen de prijzen 10,5 procent lager dan in mei, in plaats van de gebruikelijke 8 procent. In beide gevallen daalden de prijzen een maand later minder hard.