State of Art bij Makro

Tot grote schrik van zowel merk als retailers ligt de nieuwe collectie van State of Art in de schappen bij de Makro. In een advertentie van ruim twee pagina's prijst de grootgrutter vrijwel de hele nieuwe collectie van het Nederlandse herenmerk aan tegen gereduceerde prijzen. Naar alle waarschijnlijkheid is de collectie doorgeleverd door een Spaanse relatie van State of Art.

State of Art betreurt de gang van zaken: "Makro is geen erkend verkoopkanaal van State of Art en er is nooit door ons aan Makro geleverd," stelt Louis van Andel van State of Art. "We stoppen heel veel geld en energie in het opbouwen van ons merk en we zouden er nooit voor kiezen om het op zo'n manier te grabbel te gooien."

State of Art heeft de levering aan de Spaanse klant direct stopgezet en heeft onderzocht of het juridisch mogelijk is om Makro te dwingen de kleding uit te schappen te halen.Makro laat echter weten zich daarover geen zorgen te maken: "We hebben de goederen op legale wijze verkregen," aldus een woordvoerder van het bedrijf. "De producten zijn ingekocht bij Marbani Fashion te Schiphol Rijk" schrijft de advocaat van Makro in een brief aan State of Art.

Alle retailers aan wie State of Art levert, hebben een brief ontvangen waarin CEO Evelyne Westerman de situatie uitlegt en haar excuses aanbiedt. "De reacties waren begripvol," zegt Westerman. "We willen er in de toekomst alles aan doen wat binnen onze macht ligt om dit soort praktijken te voorkomen, maar het blijft iets dat we niet voor honderd procent kunnen uitsluiten. Andere merken hebben er helaas ook mee te maken."

www.stateofart.com
9 mei 2008

 

ingezonden mededeling
Corporate Fashion groeit onder vleugels State of Art

State of Art Corporate Fashion breidt verder uit. De specialisten in bedrijfskleding combineren de specifieke gebruikswensen van klanten met een modieuze uitstraling. Die aanpak slaat aan en leidt tot een sterke groei van dit bedrijfsonderdeel binnen het modebedrijf. Steeds meer bedrijven kiezen voor de ‘look and feel' van State of Art. Medewerkers willen immers niet alleen een perfecte pasvorm, maar ook modieuze kleding.

De afgelopen jaren heeft Corporate Fashion zich bewezen als volwaardige tak binnen State of Art. Uiteenlopende klanten (van luchtvaartmaatschappij en bierbrouwer tot supermarktketen en schoonmaakbedrijf) kozen voor de vernieuwende werkwijze.

Die werkwijze van State of Art Corporate Fashion is uniek. Klanten kiezen niet uit standaardmodellen, maar nemen hun specifieke gebruikswensen door met ontwerpers van het modemerk. Die zorgen voor een ‘tailor made' ontwerp dat naadloos aansluit bij het dagelijks gebruik.

Vertrouwde handen

State of Art werkt voor de corporate fashion-producten sam en met partners die ook produceren voor de diverse collecties van het modemerk. ‘We kiezen bewust voor een hoog kwaliteitsniveau. De goede naam van State of Art is verbonden aan corporate fashion. We maken bedrijfskleding met een goede styling en een goede kwaliteit. Dat is een kwaliteitswaarmerk', aldus managing director Guus Reinerink.

De naam State of Art staat overigens niet op de bedrijfskleding. Een bewuste keuze. ‘Het bedrijfsmerk van de klant staat voorop. Je ziet wel dat bedrijven in de communicatie naar medewerkers toe, aangeven dat de bedrijfskleding is ‘made by State of Art'. Dat geeft de kleding een stuk meerwaarde. ‘

Op de eigen website toont de succesvolle onderneming vele voorbeelden van geleverde bedrijfskleding: www.stateofartcorporatefashion.com

 

State of Art gaat in herenschoenen

Herenmodemerk State of Art heeft vanaf oktober ook schoenen in de collectie. De licentieovereenkomst daarvoor werd in augustus afgesloten met Hein Greve, van Handelsmaatschappij Greve. De eerste lijn bevat drie casual modellen in twee verschillende leersoorten. De collectie daarna bestaat uit zestien modellen, die eveneens verkrijgbaar zijn in meerdere soorten leer. Ook komt er een subcollectie uit onder de naam ‘Mille Miglia’ naar de bekende autorace van Brescia naar Rome en de gelijknamige lijn van State of Art.

Greve ontwikkelt de collectie samen met State of Art en is verantwoordelijk voor de verkoop en productie van de schoenenlijn. Op de komende ISLN wordt het merk gepresenteerd op de gastexpo aan schoenenwinkels. De verkoop van de schoenen aan kledingwinkels die State of Art verkopen, is al eerder van start gegaan. "We willen van State of Art een lifestylemerk maken en dit is een stap in die richting," zegt Hans Kuijf, creatief directeur bij State of Art. Volgens Hein Greve is de verkoop van herenschoenen een slimme strategische keuze: "Heren houden van gemak. Als alles in één winkel te krijgen is, het is van een mooie kwaliteit en het is goed op elkaar afgestemd, dan zullen ze snel overgaan tot een impulsaankoop." Zijn gelijk lijkt al te worden bewezen: "Ik krijg hele positieve reacties en al heel wat bestellingen. Ik heb nog nooit zoiets meegemaakt."

www.stateofart.com
9 augustus 2007

ingezonden mededeling
State of Art is rallylustiger dan ooit
Nederlands kledingmerk State of Art in de ban van de Mille Miglia

Echte autosportfanaten kennen State of Art al jarenlang als hét kledingmerk van de klassieke autosport. Onlangs heeft het merk zijn zinnen gezet op het meest ultieme klassieke-auto-evenement van deze planeet: de Mille Miglia. State of Art is de trotse eerste Nederlandse sponsor van deze roemrijke Italiaanse rallytraditie. Het merk schrijft daarmee historie en is rallylustiger dan ooit.

Het is 1926 als Aymo Maggi en Franco Mazotti wekelijks met hun Bugatti en Fraschini tegen de trein naar Milaan rallyrijden. Daar wordt het idee geboren voor 's werelds zwaarste straatrally: de Mille Miglia.

In 1927 wordt de rally daadwerkelijk tot uitvoering gebracht: 1.000 mijl non-stop van Brescia naar Rome en terug. Rally-enthousiasten, -avonturiers en -techneuten geven gehoor aan de oproep. Het parcours van karrensporen en zandpaden wordt zorgvuldig uitgezocht, kudden koeien ontwijkend. In het slaperige Brescia klinkt op 27 maart 1927 het eerste startschot voor wat later de meest legendarische rally van Italië zal worden: de Mille Miglia.

Met de sponsoring van dit prestigieuze evenement komt voor State of Art-directeur Albert Westerman een droom uit. Hij reed zelf al 6 maal de Mille Miglia in een van zijn Porsches. Het is deze toewijding en passie voor autosport die State of Art ook in zijn kleding stopt. En die het merk speciaal voor de komende editie van de Mille Miglia vertaald heeft in een prachtige en exclusieve collectie. De casual State of Art Mille Miglia-voorjaarscollectie ademt met haar onmiskenbare en typische Mille Miglia-kleuren de sfeer van autosport uit vervlogen tijden.

State of Art en Mille Miglia komen voort uit dezelfde ambitie: The drive to win. Sponsoring alleen vindt State of Art dan ook niet genoeg. Op 16 en 17 mei wordt de Mille Miglia 2007 gereden en State of Art zal aan de start verschijnen met maar liefst 3 Porsches die helemaal geprepareerd zijn voor de legendarische rally. Een speciaal supportteam voor technische ondersteuning volgt de rally met een mobiele werkplaats en kan ter plekke reparaties uitvoeren en zelfs een compleet motorblok vervangen.

De 3 unieke Porsches worden bestuurd door 3 evenzo unieke teams. Met nummer 243 in een Porsche 550 Spyder starten de 2 legendes van het rallyrijden: Ben Pon en Gijs van Lennep. De Porsche 356 A Speedster met nummer 233 wordt bestuurd door niemand minder dan Bernhard van Oranje-Nassau, van Vollenhoven en Chris Zegers. En met nummer 253, ook in een Porsche 550 Spyder, zullen prominenten Harm Lagaay en Allard Kalf starten. 3 indrukwekkende Nederlandse teams dus met een enorme drive. De‘drive to win'.

www.millemiglia.stateofart.com
26 april 2007

 

 

ingezonden mededeling
State of Art official sponsor Mille Miglia 2007

soaDe Mille Miglia, ‘s werelds meest ultieme klassieke auto evenement, heeft een Nederlandse sponsor. Door mannenmodemerk State of Art is een meerjarig contract gesloten met Dr. Constantino Franchi, directeur van Mille Miglia organisator MARVA SRL.

Als onderdeel van de overeenkomst heeft State of Art de exclusieve rechten verworven voor het ontwikkelen en op de markt brengen van een State of Art Limited Edition Mille Miglia collectie.

Een belangrijke rol bij de totstandkoming van deze overeenkomst is vervuld door Evert Louwman. De gepassioneerde automan, fervent Mille Miglia ganger en de grootste collectioneur van klassieke auto’s (Louwman Collectie) heeft aangeboden de presentatie van deze Mille Miglia collectie te laten plaatsvinden in zijn Nationaal Automobiel Museum te Raamsdonkveer. Met haar geweldige ambiance en authentieke Mille Miglia auto’s is een betere locatie nauwelijks denkbaar.

De datum (2e helft april 2007) van de collectiepresentatie wordt zo spoedig mogelijk bekend gemaakt.

Het hoeft nauwelijks betoog dat State of Art ingenomen is met deze deal. Drie auto’s uit de State of Art Classic Porsche Collection zullen deelnemen aan de Mille Miglia 2007. Inmiddels staat vast dat in ieder geval Ben Pon, Gijs van Lennep en Harm Lagaay deze auto’s zullen bemannen.

www.stateofart.com
27 oktober 2006

 

ingezonden mededeling
State of Art met Robert-Jan Derksen

derksenGolfprofessional Robert-Jan Derksen golft ook komend jaar in de kleding van State of Art. Robert-Jan speelt al vijf jaar uitsluitend in kleding van het Nederlandse topmerk. Het sponsorcontract is wederom met een jaar verlengd. State of Art heeft in Robert-Jan Derksen een uitstekende ambassadeur voor zijn casual kledingmerk gevonden.

Het sponsorcontract met Robert-Jan Derksen zorgt voor een nadrukkelijke aanwezigheid van State of Art in de internationale golfwereld. Een wereld die in de optiek van het kledingmerk nauw aansluit bij de collecties en het imago van State of Art: casual en sportief.
De samenwerking gaat verder dan uitsluitend kledingsponsoring. De afgelopen jaren was Robert-Jan regelmatig aanwezig bij de opening van nieuwe State of Art stores en op de relatiedagen voor retailers. In de komende jaren zal de relatie met Robert-Jan en de golfsport verder worden verstevigd.

Eerlijke kleding
Het productieproces van kleding van State of Art in Turkije werd eerder dit jaar door de consumentenvereniging Goede Waar & Co beloond met de Goede Waar Award. Onderzoek van die vereniging was lovend over de productie van linnen kleding van State of Art. Goede Waar & Co prees de manier waarop bij de fabriek het water wordt gezuiverd en het afval wordt hergebruikt. State of Art scoorde daardoor het hoogste van alle onderzochte merken op het gebied van milieu.

Voor aanvullende informatie:

State of Art BV
P. van Halm
tel. 0544 – 39 22 11
fax. 0544 - 37 65 45
pha@stateofart.com
www.stateofart.com

 

State of Art wint prijs

State of Art heeft tijdens de eerste Fair Fashion modeshow de Goede Waar Award in ontvangst genomen. De prijs werd uitgereikt door Goede Waar directeur Mira Vendrig. Afgelopen weekend organiseerden Goede Waar & Co en het Amsterdam Fashion Institute ( AMFI ) vier modeshows met duurzaam geproduceerde kleding. De Consumentenvereniging onderzocht de duurzaamheid van linnen onder een groot aantal in Nederland verkrijgbare kledingmerken. Drie bedrijven kwamen in het onderzoek als het meest duurzaam uit de test: Tom Tailor, Jackpot en State of Art.

Tevens werd op 17 juni jl. de online ‘Kledingchecker' gelanceerd. Het Kledingcheckerproject heeft een looptijd van anderhalf jaar. Het doel hiervan is consumenten te informeren over de duurzaamheidsprestaties van in totaal 64 merken kleding, verdeeld over drie soorten vezels: plantaardig, dierlijk en synthetisch.

www.kledingchecker.nl
www.goedewaar.nl
19 juni 2006

 

ingezonden mededeling
Nieuwe State of Art Stores in Rijswijk en Zoetermeer

In lijn met de reeds aangekondigde expansie van het aantal monobrand- stores, opent State of Art nieuwe Stores in Rijswijk en Zoetermeer.

Voor deze nieuwe Stores heeft het succesvolle mannenmodemerk wederom samenwerking gezocht met een sterke retailpartner. Deze gezamenlijke aanpak heeft geleid tot een intensieve en vooruitstrevende vorm van samenwerking. Daarbij ligt de verantwoordelijkheid voor inkoop, uitlevering en concept bij State of Art en zorgt de retailer voor lokaties, personeel en operationele zaken op de winkelvloer. Deze synergie betekent een waarborg voor de merkidentiteit en expansie van State of Art. Voor de retailer betekent dit het wegvallen van inkoop(inspanningen) en het beperken van (voorraad)risico's.

De nieuwe Store in Rijswijk is gevestigd in het geheel vernieuwde winkelcentrum ‘In de Bogaard'. De Store in Zoetermeer bevindt zich in de Stadshart Passage .

State of Art zet in op verdere uitbreiding van monobrandstores.

State of Art zal de distributie via monobrandstores fors uitbreiden. Voor 2006 zijn 6 nieuwe Stores gepland waarvan er inmiddels 3 zijn gerealiseerd. Met de inzet van deze monobrandstores wil State of Art haar identiteit en merkwaardes uitbouwen en verder versterken. Daarnaast zijn vestigingsplaatsbeleid en omzetgroei belangrijke argumenten voor deze uitbreiding. Ook de toenemende roep om verticalisatie speelt een belangrijke rol. De intensieve sam enwerking met franchisenemers maakt het mogelijk sneller en adequater in te spelen op veranderingen in de markt.

Deze nieuwe Stores zijn respectievelijk de elfde en twaalfde in de reeks. De andere State of Art Stores zijn gevestigd in Amsterdam (2 x), Nijmegen, ‘s Hertogenbosch, Roermond, Kampen en Arnhem. In België vindt u de State of Art Stores in Knokke, Antwerpen en Brugge.

19 april 2006

 

Ingezonden mededeling
Nieuwe campagne State of Art vanuit Central Europe

State of Art ontwikkelt momenteel haar nieuwe winter '06 reclamecampagne. De campagne is geproduceerd in Centraal Europa door het Rotterdamse communicatiebureau DLVS Creative Services. Het race- en rallythema wordt ook in deze collectie weer uitgebreid belicht. Er is o.a. gefotografeerd en gefilmd op het Masaryk Circuit Brno in Tsjechië. Verder is de Jugendstil beweging een belangrijke inspiratiebron voor de collectie en de nieuwe campagne. Vanaf juli in de media.

www.dlvs.nl
April 2006

 

 

 

ingezonden mededeling
Nieuwe State of Art Shop in Arnhem

Op 18 maart a.s. opent State of Art in Arnhem haar 10e State of Art Shop. Deze winkel wordt gevestigd in de Bakkerstraat, één van de betere winkelstraten van Arnhem. Achter de geheel vernieuwde rustieke gevel verschijnt een State of Art Shop met een modern interieur van maar liefst 145 m2. Dit biedt volop ruimte om de diverse collectie thema's en kleurgroepen van State of Art overzichtelijk te presenteren.

Tijdens de feestelijke opening van de nieuwe State of Art Shop kunnen klanten bij aanschaf van €150,- rekenen op een gratis State of Art windjack. Als eyecatcher is er een originele, door beeldend kunstenaar Uli Hack, beschilderde Porsche GT3 raceauto van Team Bleekemolen aanwezig. Klanten maken kans om deze unieke auto zelf te besturen op het circuit van Zandvoort. Hiermee onderstreept het merk haar verbintenis met de racerij.

State of Art zet in op verdere uitbreiding van mono brand shops.

State of Art zal de distributie via mono-brand shops in 2006 met 6 nieuwe State of Art shops fors uitbreiden. Hiervoor zoekt het merk samenwerking met sterke partners uit voornamelijk het bestaande dealernetwerk.

Met de inzet van deze mono-brand shops wil State of Art haar identiteit en merkwaardes uitbouwen en verder versterken. Daarnaast zijn vestigingsplaatsbeleid en omzetgroei belangrijke argumenten voor deze uitbreiding. Ook de toenemende verticalisatie speelt een belangrijke rol, de intensieve samenwerking met franchisenemers maakt het mogelijk sneller en adequater in te spelen op veranderingen in de markt.

De Arnhemse State of Art Shop is de tiende in de reeks. De andere State of Art Shops zijn gevestigd in Amsterdam (2 x), Nijmegen, ‘s Hertogenbosch, Roermond en Kampen. In België vindt u de State of Art Shops in Knokke, Antwerpen en Brugge.

Voor meer informatie:
State of Art B.V.
Pleun van Halm
Dr. Besselinkstraat 1
7131 EX Lichtenvoorde
tel. 0544 39 22 11
fax 0544 37 65 45
e-mail: info@stateofart.com

4 februari 2006

 

ingezonden mededeling
Nieuwe State of Art Shop in Arnhem

Op 18 maart a.s. opent State of Art in Arnhem haar 10e State of Art Shop. Deze winkel wordt gevestigd in de Bakkerstraat, één van de leukste winkelstraten van Arnhem. Achter de geheel vernieuwde rustieke gevel verschijnt een State of Art Shop met een modern interieur van maar liefst 145 m2. Dit biedt volop ruimte om de diverse collectie thema's en kleurgroepen van State of Art overzichtelijk te presenteren.

Tijdens de feestelijke opening van de nieuwe State of Art Shop kunnen klanten bij aanschaf van €150,- rekenen op een gratis State of Art windjack. Als eyecatcher is er een originele, door beeldend kunstenaar Uli Hack, beschilderde Porsche GT3 raceauto van Team Bleekemolen aanwezig. Klanten maken kans om deze unieke auto zelf te besturen op het circuit van Zandvoort. Hiermee onderstreept het merk haar verbintenis met de racerij.

Voor meer informatie:
State of Art B.V.
Pleun van Halm
Dr. Besselinkstraat 1
7131 EX Lichtenvoorde
tel. 0544 39 22 11
fax 0544 37 65 45

4 februari 2006

 

 

ingezonden mededeling
Autosport als relatiemarketing tool van State of Art.

Op zondag 11 september zorgde State of Art, één van Nederlands grootste merken voor casual mannenmode, voor het nodige vertier tijdens de Kwik-Fit GP Classic. Hierbij waren zo'n 850 klanten, relaties en winkelpersoneel aanwezig. Als één van de belangrijkste sponsors van het evenement zorgde State of Art voor het nodige blauw op het circuit. Naast een indrukwekkend aantal State of Art vlaggen op en om het circuit, ontvingen alle gasten vooraf een uniek State of Art ‘event-shirt'.

Het evenement dat deze dag geheel in het teken van de classic car races stond, één van de peilers van het sponsorbeleid van State of Art, vormde een toepasselijk decor voor de relatiemarketing van het merk. Een viertal uitgebouwde pitboxen werden voor de gelegenheid omgetoverd tot een luxueuze hospitality ruimte. De gezelligheid van een perfect draaiend bar/restaurant samen met de spanning van de races zorgde voor een uitstekende sfeer die tot het einde van de dag voortduurde.Naast de deelname van de beide klassieke Porsches van het Team State of Art waren er ook een tweetal Porsches van het Team Bleekemolen aanwezig. Deze auto's zijn door beeldend kunstenaar Uli Hack voorzien van een unieke beschildering.

Sinds enkele seizoenen werkt Uli Hack samen met creative director Hans Kuyf en hoofd styling Bob Brekelmans aan de succesvolle vernieuwing van de State of Art formule. Mede door deze vernieuwing draait State of Art de laatste seizoenen op volle toeren. De uitgebalanceerde State of Art collecties worden breed ondersteund door multimediale reclame uitingen en uitgekiende relatiemarketing. Beide dragen bij aan de spectaculaire omzetstijgingen die de afgelopen seizoenen zijn gerealiseerd. Algemeen directeur Albert Westerman is er van overtuigd dat de nauwe band met de detaillist één van de sleutels is tot het brede succes van het merk State of Art.

27 september 2005

 


ingezonden mededeling

State of Art geeft verrassende invulling aan beursthema Event

Het FashionUnited Event, dat op 4 april a.s. in het congrescentrum van de Amsterdamse RAI wordt georganiseerd, is dé ontmoetingsplaats voor detaillisten, modemerken en dienstverleners. Naast kennisoverdracht is dit keer samenwerking een belangrijk onderwerp van gesprek. State of Art is er bij op 4 april en zal op verrassende wijze laten zien hoe zij tegen samenwerking aankijkt.

Tijdens de forumdiscussie zal Louis van Andel, Managing Director bij State of Art, zijn visie geven op (elektronische) samenwerking tussen retailer en leverancier in de praktijk. “Onze groei is mede te danken aan de wijze waarop we het begrip samenwerking durven in te vullen. In de eerste plaats met de detaillisten, maar ook met andere partners, onder andere met beeldend kunstenaar Uli Hack. Samenwerking verkrijgt hiermee een creatieve dimensie, die onze collectie op een verrassende manier verrijkt.” En om dat aspect van samenwerking onder de aandacht te brengen, heeft State of Art Uli Hack uitgenodigd om op 4 april te laten zien dat ook een auto creatieve samenwerking kan symboliseren.

Van auto tot kunstobject
Op 4 april zal Uli Hack de Porsche 911 van het Team Bleekemolen, dat door State of Art wordt gesponsord, tot racend kunstobject verheffen. Tussen 12.15 en 12.45 uur zal hij op spectaculaire manier deze raceauto beschilderen onder begeleiding van de opzwepende muziek van Art Fusion. Uli Hack zorgt hiermee voor een unicum, want de Porsche zal na 4 april beschilderd het circuit opgaan. Dit kunstobject zal onder andere te zien zijn in Zandvoort tijdens de Porsche GT3 Cup Challenge, die in het Paasweekend van start gaat.

www.stateofart.com
22 maart 2005

Meer informatie over het FashionUnited Event vindt u op www.fashionunited.nl/event.

 

ingezonden mededeling
Opening State of Art brandstore Roermond


Op zaterdag 26 februari gaan in het centrum van Roermond de deuren open van een nieuwe State of Art shop. De feestelijke opening van de vijfde Nederlandse State of Art brandstore wordt bijgewoond door Nederlands meest succesvolle golfpro Robert Jan Derksen. De openingshandeling wordt om 11.00 uur verricht door Robert Jan Derksen en de dag wordt verder opgeluisterd door een speciale openingsaanbieding en een sportief evenement.

Centrale ligging
De nieuwe State of Art shop is gevestigd in het centrum van Roermond aan het Munsterplein: één van de belangrijkste en drukst bezochte winkelstraten in de stad. De nieuwe herenmode zaak is ruim opgezet en ingericht met professionele verlichting. Op die manier kan de collectie overzichtelijk en op kleur gepresenteerd worden.

Samenwerking met Castelijn Mode
De nieuwe brandstore is het resultaat van nauwe samenwerking tussen State of Art en Castelijn Mode, een bekende naam in Roermond en de rest van Zuid-Nederland. Castelijn Mode, gespecialiseerd in dames- en herenmode, werd opgericht in 1953 en werkt inmiddels al meer dan tien jaar samen met State of Art. “Deze samenwerking is door de jaren heen alleen maar hechter geworden,” verduidelijkt eigenaar Geert Jan Castelijn. “In de beginjaren verkochten we het merk State of Art, om vervolgens over te stappen naar een shop-in-shop. Omdat State of Art zo’n succes is, openen we nu dan een State of Art brandstore in Roermond.”

State of Art brandstores
Deze nieuwe State of Art shop is de vijfde in Nederland. Aan Roermond gingen vestigingen in Amsterdam (2 x), Nijmegen en Den Bosch vooraf. State of Art shops zijn ook te vinden in België, in Knokke en Brugge.

www.stateofart.com
8 februari 2005

 

Groei State of Art Q1

State of Art meldt een omzetstijging van 18% in het eerste kwartaal van 2004. De casual kledingretailer realiseerde in het eerste kwartaal 2004 een omzetstijging van 18%; het resultaat steeg in die periode met 20%. Daarmee zet de groei die in het jaar 2003 is ingezet, zich door.

Ook de verwachtingen voor het komende halfjaar zijn positief. Deze zijn gebaseerd op de goede marktverwachtingen voor casual merkkleding en de sterke positie die het merk State of Art in die markt inneemt. Daarnaast geven de vele positieve reacties op de promotiecampagne van State of Art het vertrouwen dat de verkoopresultaten verder zullen toenemen.

In 2004 worden 2 nieuwe State of Art brandstores geopend. Eén in 's-Hertogenbosch en één in Brugge (B). State of Art heeft winkels Nijmegen, Knokke (B), Hamburg en Bocholt (D) en 2 in Amsterdam. Daarnaast komen er 12 nieuwe shop-in-shops; het totale aantal komt daarmee op 46.

www.stateofart.com
16 juni 2004

 

PERSBERICHT

State of Art (Albert Westerman Groep) Amsterdam/Lichtenvoorde, een snelgroeiend Europees merk in Casual- en Sportswear voor mannen, heeft haar marktstrategie aangescherpt. In dit kader wordt per 1 maart de organisatie hierop aangepast.

Louis van Andel, sinds 1992 adjunct directeur bij de Albert Westerman Groep, is benoemd tot Managing Director.
Hans Kuijf, die het bedrijf tot bloei heeft gebracht, wordt Creative Director. In deze functie gaat hij zich volledig concentreren op Collectieontwikkeling en Styling. Vanuit Albert Westerman Holding blijft Albert Westerman voorzitter van de directie.

Door deze splitsing kunnen de bestuurlijke en creatieve inspanningen beter tot ontplooiing worden gebracht.

maart 2004

 

State of Art BV stopt met dameslijn

State of Art richt zich vanaf heden volledig op mannenmode. Dit besluit betekent het einde van het vrouwenmerk Tender. Het merk Tender zal na het winterseizoen 03/04 geen zomercollectie meer uitbrengen. De belangrijkste reden voor dit besluit is dat de investeringen te hoog zijn om, naast een sterk mannenmerk, een gelijkwaardig vrouwenmerk te ontwikkelen.
Nu alle aandacht op de kernactiviteit mannenmode is gericht, zal het succesvolle merk State of Art verder uitgebouwd worden.

State of Art BV is succesvol op het gebied van moderne casual kledingsconcepten voor mannen. Niet alleen in Nederland, maar ook internationaal ontwikkelt State of Art zich verder als een sterk groeiend mannenmerk. Met het besluit te stoppen met het vrouwenmerk Tender, wordt nu volop ruimte gecreëerd om dit sterke mannenmerk internationaal verder uit te bouwen. Om dit doel te bereiken zijn de interne werkprocessen en de logistiek inmiddels geoptimaliseerd, en worden meerdere leveringen per seizoen op de markt aangeboden. Ook de samenwerkingsverbanden met retailers, onder andere franchising en shop-in-shop, zijn hierop volledig afgestemd.

Het vrouwenmerk Tender werd in 1989 gelanceerd, maar kon door de jaren heen het succes van de mannenlijn niet evenaren. Duidelijk werd dat het continueren van Tender te grote investeringen zou vereisen, te meer omdat het ontwikkelen van een vrouwenmerk een geheel andere discipline is. State of Art kiest er nu voor zich volledig te richten op haar kernactiviteit.

www.state.nl
15 april 2003